MADI CRAIOVA

"Phos phere i e de kai aithben"

Baschet M: Turneu U20 start la Craiova

Astazi, in Sala Sporturilor Ion Constantinescu, s-au desfasurat primele 2 meciuri din Turneul U20, Seria E.
Incepand cu ora 18:00 pe teren au evoluat echipele CS U Mobitelco Cluj – Napoca – LPS CSS Bihorul Oradea, scor final 99-50(31-11,23-16,20-13,25-10)
Cel de-al doilea meci desfasurat in Sala Sporturilor, i-a adus la start pe baschetbalistii craioveni de la SCM CSS CRAIOVA si BC Timisoara, scor final 62-64(15-19,12-16,11-11,24-18).

300320144080
Din pacate Craiova nu reuseste sa castige primul meci, fiind foarte aproape de a castiga pe final partida. Desi incep mai rau primele 2 sferturi, timisorenii reusind sa se distanteze la 8 puncte, craiovenii revin in ultimele 2 sferturi insa finalul nu este de partea acestora, mingea nevrand sa intre deloc in cos la anumite faze.
Pentru Craiova au inscris: Tanasie – 16 puncte, Badici – 15 puncte, Damian – 13 puncte, Anghelina – 1 puncte, Duta – 5 puncte, Corui – 3 puncte.
Pentru Timisoara au marcat: Covaciu – 19 puncte, Stan – 14 puncte, Szekely – 13 puncte, Tamas – 11 puncte, Diaconu – 7 puncte.

Luni si marti urmeaza celelalte meciuri din Seria E.